למה שירותי ליווי צריכים להיות חוקיים?

כל מי שקורה עיתונים בימינו, רואה חדשות בטלוויזיה או נכנס מדי פעם לאתרי חדשות באינטרנט, יודע שמקרים של אלימות כלפי נשים העובדות בתחום של שירותי סקס, הם דברים שקורים הרבה. למרות ששירותי זנות הנם חוקיים בישראל (ניתן לקבל סקס תמורת תשלום, אך אסור לנהל בתי בושת או לשדל לזנות), עדיין ישנם אנשים אשר מנסים להעלים שירות זה לגמרי, כאשר האחרים דורשים להפוך שירותי ליווי למוסדרים בחוק. מה שבטוח, שני הצדדים מעוניינים להשמיד את האלימות בתחום זה. במאמר זה נסביר למה שירותי סקס צריכים להיות חוקיים וכיצד זה ישפיע על המצב במדינה.

 

סקס ופוליטיקה

כמו שציינו מקודם, למרבה הצער, זנות עדיין אינה מוסדרת בחוק באופן מלא במדינת ישראל וזו בדיוק הסיבה לכך שנשים רבות העובדות בתחום זה סובלות מאלימות מצד הלקוחות שלהם.

למרות האיסורים לנהל בתי בושת, מכוני סקס עדיין מנוהלים על ידי אנשים מהתחום ובגלל שהנושא אינו מוסדר בחוק, נשים זונות אינן מקבלות את כל הזכויות המגיעות להם וסובלות מאלימות.

לפי הנתונים, במדינות בהן הזנות הפכה להיות חוקית, כגון ניו זילנד, הולנד, שוויץ ועוד, אחוז האלימות ירד פלאים וגם אותן הנשים הפסיקו להתבייש במקצוע שלהן, להסתתר והתחילו סוף סוף, להתפרנס בכבוד. ברגע שתחום זה הופך להיות חוקי, נערות ליווי מקבלות את כל הזכויות המגיעות להן כעצמאיות או כשכירות, תלוי אם הנן מנהלות את עצמן או עובדות במכון סקס.

 

ניתן לדבר על הנושא המון, להמשיך להחביא בתי בושת תחת השמות מכון לעיסוי ארוטי או מועדון חשפנות, אך עד שכולנו לא נפעל למען שלומם של עובדי סקס ועתיד טוב יותר, הדברים יישארו כמו שהם היום. לכן, חובה על כולנו לעלות את המודעות לנושא.

Tags :

ליווי בישראל